Name Place Time Age Sex Age Grp
Gibbons Thomas 1 17:04.37 16 M Overall M
Shinaver Zachary 2 18:19.19 15 M 1st (15-16)
Gibbons John 3 18:47.99 18 M 1st (17-19)
Skitowski Mike 4 18:52.07 41 M Masters M
Materni EJ 5 19:44.01 35 M 1st (35-39)
Newton John 6 19:54.86 62 M 1st (60-64)
Gibbons Matthew 7 20:00.76 13 M 1st (13-14)
Bengela Tammy 8 20:04.8 38 F Overall F
Materni Steve 9 20:16.98 42 M 1st (40-44)
Cluckey Tom 10 21:28.04 46 M 1st (45-49)
Younes Mohamad 11 21:32.51 28 M 1st (25-29)
Kotalik Terry 12 21:58.30 56 M 1st (55-59)
Gyori Brooke 13 22:03.5 13 F 1st (13-14)
Mathews Joan 14 22:15.0 53 F Masters F
Lefevre Ben 15 22:19.63 13 M 2nd (13-14)
Reinhart Dan 16 22:41.23 44 M 2nd (40-44)
Bohland Jessalyn 17 22:43.5 13 F 2nd (13-14)
Bohland Jakob 18 22:49.75 15 M 2nd (15-16)
Holt-Parks Angie 19 23:10.5 34 F 1st (30-34)
Haas CJ 20 23:26.58 17 M 2nd (17-19)
Jones Brian 21 23:41.19 42 M 3rd (40-44)
Shinaver Danielle 22 23:46.5 13 F 3rd (13-14)
Materni Neal 23 23:50.46 29 M 2nd (25-29)
Fielder Randy 24 24:23.59 59 M 2nd (55-59)
Hughes Justin 25 24:33.17 26 M 3rd (25-29)
Kinsey Christopher 26 24:35.07 51 M 1st (50-54) ALUMNI
Gargac Alix 27 24:48.12 13 M 3rd (13-14)
Neeley Karla 28 24:56.4 45 F 1st (45-49)
Keilholz Ben 29 25:10.20 14 M
Leonard Maurissa 30 25:12.8 13 F
Bohland Julian 31 25:16.82 14 M
Gilts Rick 32 25:28.36 55 M 3rd (55-59)
Neeley Taylor 33 25:34.4 13 F
Lambrecht Trace 34 25:45.0 10 M 1st (10&U)
Hales Angie 35 25:53.4 46 F 2nd (45-49)
Bengela Ben 36 25:56.56 42 M
Moore James 37 26:03.62 37 M 2nd (35-39)
Hommel Matthew 38 26:07.30 40 M
Neeley Robert 39 26:20.84 44 M
Gyori Brandon 40 26:32.04 13 M
Parks Don 41 26:35.41 34 M 1st (30-34)
Caldwell Sheri 42 26:58.6 44 F 1st (40-44)
Caldwell Bill 43 26:58.89 43 M
Schroeder David 44 27:00.89 47 M 2nd (45-49)
Materni Tim 45 27:10.23 38 M 3rd (35-39)
Smith Jeff 46 27:37.39 46 M 3rd (45-49)
Tomc Jerome 47 28:06.25 68 M 1st (65-69)
Mahler Lauren 48 28:10.8 7 F 1st (10&U)
Clark Andrew 49 28:38.07 16 M 3rd (15-16)
Clark Scot 50 28:38.32 39 M
Utter Lila 51 28:38.8 55 F 1st (55-59)
Gibbons Elizabeth 52 28:51.0 11 F 1st (11-12)
Upham Cynthia 53 29:07.2 36 F 1st (35-39)
Gibbons Terrie 54 29:18.3 46 F 3rd (45-49)
Cuprys Kris 55 29:33.0 60 F 1st (60-64)
Alder Wendy 56 29:35.6 40 F 2nd (40-44)
Clark Kelly 57 29:38.9 36 F 2nd (35-39)
Schroeder Max 58 29:54.0 12 M 1st (11-12)
Woodrum Julie 59 30:14.3 44 F 3rd (40-44)
Berlekamp-Crowell Jessica 60 30:25.8 28 F 1st (25-29)
Troknya JC 61 30:35.89 67 M 2nd (65-69)
Jacquillard Alec 62 30:50.35 10 M 2nd (10&U)
Lambrecht Zachary 63 30:50.72 8 M 3rd (10&U)
Ho George 64 30:54.67 59 M
Bihn Carrie 65 31:15.7 40 F
Lambrecht Corey 66 31:24.1 35 F 3rd (35-39)
Quiroga Martha 67 31:25.4 55 F 2nd (55-59)
Steinhauser Mary 68 31:49.6 65 F 1st (65-69)
Mahler Jenna 69 31:59.2 11 F 2nd (11-12)
Sheahan Alexa 70 32:04.2 12 F 3rd (11-12)
Sheahan Robert 71 32:04.42 50 M 2nd (50-54)
Hagdohl Zac 72 33:40.0 10 M
Schneider Elissa 73 34:04.5 30 F 2nd (30-34)
Faneuff Aaron 74 34:10.86 13 M
Hagdohl Noah 75 34:11.64 8 M
Felaris Liz 76 35:02.9 38 F
Steinhauser Cyril 77 35:31.83 69 M 3rd (65-69)
Robinson Lexi 78 36:24.5 9 F 2nd (10&U)
Harrison John 79 36:24.79 38 M
Paprocki Barb 80 37:15.4 39 F
Hommel Ally 81 37:16.3 11 F
Hommel Stacie 82 37:17.3 39 F
Dickens Lisa 83 37:58.9 36 F
Hernandez Rhea 84 43:47.9 42 F
Mergenthaler Lana 85 44:30.5 70 F 1st (70-74)
Binden Jane 86 45:52.2 68 F 2nd (65-69)
Rucki Sandy 87 46:17.7 50 F 1st (50-54)
Huguelet Cathy 88 47:42.2 48 F
Hernandez Ashley 89 47:54.6 19 F 1st (17-19)
Dickens Reece 90 47:54.98 11 M 2nd (11-12)
Roe Alex 91 48:06.54 11 M 3rd (11-12)
Hernandez Rod 92 48:16.36 60 M 2nd (60-64)
Besgrove Kim 93 1:01:12.4 50 F 2nd (50-54)