TRRC Track Series #3 – Whitmer HS – July 21, 2009

 

1600 meter run

 

HS male                                                           Master male

Eli Cheney 4:58                                                  Dan Sechrist 5:42

Loius Szilagyi 5:03                                             Rob Simon 6:05

Chris McKown 5:35                                          Rich McCraney 7:45

Andrew Klein 5:48:73

Jack Robertson 4:48:93                                    Master female

Tyler DeVaul 6:14                                             Joan Mathews 7:11

 

Open male

Scott Denham 5:54

JR Rawlins 5:59

Martin Geithman 5:14

Todd Germana 5:19

Vince Hornik 6:17

 

Open female

Dominique Miller 5:36

Nikko Dick 6:17

Tammy Begela 6:24

 

800 meter

 

Youth male                                                       HS female

Cameron Reeves 3:04                                        MacKenzie Reeves 2:34

Jacob DeVaul 3:20                                           

Chris Dick 3:19                                                Open male

                                                                          Scott Denham 2:04

Youth female                                                     JR Tuttamore 2:07

Theresa Hornik 3:18                                          Jon Strasbourg 2:15

Nicole Hornik 4:00                                            Martin Geithman 2:45

                                                                           Vince Hornik 3:02

JH male

Collin Reeves 2:54:08                                         Open female

Nathan Dick 2:54:62                                          Tammy Bengela 3:00

                                                                       

JH female                                                         Master male

Brianna DeVaul 3:21                                       Dan Sechrist 2:46

                                                                        Rob Simon 2:53

HS male

Chris McKown 2:23

Louis Szilagyi 2:26:32

Kenneth Mullikin 2:26:80

Alex Zolciak 2:36

JR Britt 2:45

 

3200 meter run

 

HS male                                                           Open female

Eli Cheney 11:58                                               Tammy Bengela 16:59

Louis Sziliagyi 14:14

                                                                        Master male

Open male                                                        Warren Leow 11:59

Scott Denham 10:48                                          Rob Simon 17:06

Todd Germana 10:50

Jesse Squire 12:54                                             Master female

Vince Hornik 14:49                                            Joan Mathews 16:58

 

Youth 4 x 400 meter run

 

#1 Jacob DeVaul, Collin Reeves, Theresa Hornik, Brianna Devaul 5:39

#2 Chris Dick, Nathan Dick, Cameron DeVaul, Nicole Hornik 5:45

 

Open 4 x 400 meter run

 

#1 Alex Zolciak, Joe McKown, Rob Simon, Joe St. John 4:20

#2 Todd Germana, Vince Hornik, Nikki Dick, TJ Tuttamore 4:28

#3 Scott Denham, Chris McKown, Jesse Squre, Tammy Bengela 4:44

#4 Rich McCraney, Louis Szilagyi, Jack Roberson, Ken Mullikin 4:50

#5 Shawn Britt, Chris Lemon, Dominique Miller, Bo Waggoner 4:51

#6 Joan Mathews, Martin Geithman, JR Britt, Mackenzie Reeves 5:16