Toledo Roadrunners Club Track Series #1 – June 23, 2009 – Timberstone JH Sylvania, Ohio

1600 Meters Male

Youth Male                                                      Open Male

Brad Crandall 6:16                                           Brad Miller 4:58

Jason Wheeler 6:27                                          Todd Germana 5:20

Zac Baugh 6:44                                                Master Male

Grant Payton 7:22                                            Ben Waggoner 5:22

Junior HS Male                                                Jon Monheim 5:39

Nick Jarrell 6:30                                               Ed Osborne 5:45

High School Male                                             Tim Mooney 5:53

Andy Klein 5:41                                               Mike McKelvey 6:20

JT Britt 6:11                                                     Dennis Scott 6:51

Eric Johnson 6:45:10                                        Richard James 7:44

JordanRoy 6:45:65

Tyler Devaul 7:04

Tyler Jensen 7:44

1600 Meters Female

Junior HS Female                                             High School Female

Katelyn Work 6:49                                           Moe Dean 5:53

Master Female

Jodie Smith 6:16:29

Colleen Duncan 6:16:96

 

800 Meters Male

Youth Male                                                      Open Male

Matt Wainstein 2:56                                         TJ Tuttamore 2:07

Jacob Devaul 3:24:21                                       Master Male    

Cole Hopson 3:34                                            Scott Forsythe 2:39

Simon Masters 3:36                                          Richard James 3:37:48

Nathan Masters 3:37                                        Richard McCraney 3:37:87

Andrew Ednie 3:39

Evan Freeman 5:22

High School Male

Jon Strasbourg 2:17:06

Jon Smith 2:17:27

Kenneth Millikan 2:32

Lucas Ragan 2:57

Chris Wielgopolski 3:19

 

800 Meters Female

Youth Female                                                   Open Female

Maddie Crandall 3:24:49                                  Dominique Miller 2:39

Jordan Masters 3:38                                         Master Female

Junior HS Female                                             Monica Hiris 3:10

Marissa Millivan 2:54

High School Female

Lauren Duncan 2:32

Mackenzie Reeves 2:32

Alison Work 2:44


3200 Meters Male                                         3200 Meters Female

Youth Male                                                      Open Female

Brad Crandall 13:57                                         Stacey McDevitt 14:43

Cameron Freeman 15:55

High School Male

Bob Howard 12:20

Open Male

Brad Miller 11:00

Todd Germana 11:28

Dan Ribwicz 12:46

Jesse Squire 13:09

Master Male

Steve Baugh 10:33

Sam Torres 11:09

Tim Mooney 12:16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 x 400 Meter Relay Youth

 

1st Mackenzie Crandall                         6:06:06

Jordan Baugh

Jacob Dvaul

Brad Crandall

 

2nd Simon Masters                                            6:28:03

Andrew Ednie

N. Masters

Cole Hopson

 

3rd Samantha Briggs                                          9:03:21

Grace Sanford                                                 

James Sanford

Zoe Briggs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 x 400 Meter Relay Open

 

1st Ben Waggoner                                             4:39:78

Mike McKelvey

Alison Work

Scott Forsythe

 

2nd Moe Dean                                                  4:40:41

Sam Torres

Jodie Smith

Brad Miller

 

3rd Mackenzie Reeves                                       4:45:35

Monica Hiris

Dominique Miller

Todd Germana

 

4th Stacey McDevitt                                          4:45:88

TJ Tuttamore

Ed Osboren

Tim Mooney